Zdravíme z 3+!

Koncem října jsme si udělali pravidelnou posezónní schůzi a diskutovali jak dál. Pokud to chcete ve zkratce stačí vám toto: pro sezónu 2022 jsme se rozhodli nepořádat tradiční Újezd.net Seriál tří závodů pro zdraví: Koloběh / MiniAdventure / MTB Úvaly a plánujeme uspořádat pouze Klánovický půlmaraton 16. října. Po 15 letech si dáváme pauzu. Nekončíme, ale potřebujeme se trochu nadechnout a nabrat síly. Máme za sebou 53 závodů, desítky projížděk / proběhnutí trasy a dohromady 17360 závodníků. 

Pokud chcete delší variantu, proč jsme se takto po dlouhých 15 letech rozhodli, tady to máte. Pro lepší pochopení chceme zdůraznit, že závody organizujeme vedle svých běžných pracovních i rodinných povinností ve svém volném čase a je to vpravdě nezisková záležitost. Musíme přiznat, že poslední dvě sezóny pro nás byly vyčerpávající. Přesouvání termínů jednotlivých závodů nebylo jen komplikací pro vás – naše skvělé závodníky – ale samozřejmě přineslo i spoustu práce pro organizační tým. Jakkoliv nám všechny instituce (Městské části, Lesy ČR, Městská Policie a další) i naši partneři (vám letí obrovský dík) vycházeli vstříc, změna termínu s sebou nese úpravy všech povolení, přebukování všech služeb od plotů a toalet přes časomíru a občerstvení po nezbytnosti jako je zdravotní služba. Věřte nám, organizace závodů není sranda a vyžaduje měsíce příprav, koordinace a úprava termínu znamená v podstatě znásobení této práce.

Celé COVID bláznovství s sebou přineslo obrovskou nejistotu a nepředvídatelnost zda či za jakých podmínek se akce bude moci konat. My jsme se vždy snažili tato opatření dodržovat a děkujeme vám všem, s nimiž jsme se letos či loni viděli, že jste to respektovali. Můžeme si o tom myslet své, ale vždy jsme k tomu přistupovali tak, že chceme aby z našich závodů všichni odjeli v pořádku. Když šlo o to, zda objednat levnější „základní“ variantu zdravotního dozoru, která by formálně stačila, volili jsme dražší variantu, aby v případě zranění závodníka na trase byla pomoc u závodníka na trase co nejrychleji a byla co nejprofesionálnější. 

Změna termínu, leckdy na poslední chvíli a nejistota kolem COVIDu vyústila i v pokles závodníků, kteří se našich akcí účastnili a s tím samozřejmě zasáhla i ekonomickou stránku. Nechceme být emotivní, ale když jsme diskutovali jak dál, rozhodli jsme se že na další takovouto sezónu nemáme síly. 

Co dál, ptáte se? Sami nevíme. Dáme vědět ke konci roku 2022, jak to vidíme se sezónou 2023, jsme známí vymýšlením kravin, tak třeba nějakou zas vymyslíme. 

Obrovský dík patří:

  • Všem skvělým dobrovolníkům, kteří se o vás na akcích starali

  • Vám, našim závodníkům

  • Naším skvělým partnerům, že nás i přes nelehké období, kterým si sami procházeli podrželi.

 

Mějte se krásně, sportujte a doufám, že se uvidíme, minimálně na Klánovickém půlmaratonu!
 

Za sdružení

Marek, Ondra, Michal

ujezd.net png.PNG
Tradiční partner
DSC06666.jpg
Generální partner
ujezd.net png.PNG